Hakkımızda

100 yıllık geçmişi bulunan ağaçlarımızın zeytinlerini 3 kuşaktır sofralarda lezzete dönüştürüyoruz.

1940’larda dikimi gerçekleştirilen ağaçlarımız büyüdü verimini kazandı ve 1994 yılında Karabacak Zeytinleri markası adı altında ambalajlı ürün üretimine başlandı.

Zeytiniyle ünlü Akhisar’ın Ballıca Köyünde yetişip doğallığı ve lezzetiyle kahvaltıları süsleyen zeytinler sadece bir zeytin değil; çiftçimizin emeği, alın teri, umududur.

Bizim İşimiz zeytin, amacımız kalite!

Biz, doğal ürünü tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya ulaştırma çabasıyla küçük ama emin adımlarla ilerliyoruz. Klasik zeytin üretiminde uzmanlaşmak, Akhisar zeytininin eşsiz lezzetini bütün dünyaya ile buluşturmak için canla başla çalışıyoruz.Büyük Kentlerde yaşayan tüketicilerin bulmakta zorlandıkları doğal zeytinler bizim bahçemizde sevgiyle toplanıp, tesisimizde yüreğe dokunan taneleriyle yaşam kaynağı haline dönüşüyor.

Zeytin Ağacı İnsanlığın Asırlık Dostu

Sanırız ki hiç bir ağaç, insanlık tarafından zeytin ağacı kadar kutsi kabul edilmemiş, hiç bir ağacın üstüne bu kadar çok efsane yaratılmamıştır… Zeytin ağacının insanlık tarihindeki yerini kavraya bilmek için, bundan 39.000 yıl öncesine uzanmak gerekiyor.

Zeytin ağacına ilişkin bugün elimizdeki en eski veri, Ege Denizi’ndeki Santorini Adası’nda yapılan arkeolojik çalışmalara dayanıyor. Bu çalışmalarda 39 bin yıllık zeytin yaprağı fosilleri ortaya çıkarıldı. Kuzey Afrika’daki Sahra Bölgesi’nde gerçekleştirilen arkeolojik araştırmalarda ise Milattan Önce 12 bin yılına ait zeytin ağacı bulgularına rastlandı. Ancak ilk zeytin hasadının ne zaman ve hangi uygarlık tarafından yapıldığı bilinmiyor.

Cevaplandırılamayan sorular bizi; zeytin, zeytin hasadı ve zeytinyağıyla ilgili efsanelere daha çok kulak vermeye çağırıyor.

Bu dünyada dikili bir ağacınız olacaksa, yaşamayı, mucizeleri hatırlamak adına zeytin ağacı olsun bu ağaç. Tek bir dalıyla dahi huzuru, barışı simgeleyen bu ağaç o kadar marifetli bir ki, bize aynı zamanda şifa kaynağı da oluyor. En baş sırada kalp ve damar sağlığını olumlu yönde etkilemesiyle bilinir. Hayvansal yağlar yerine zeytinyağı gibi doymamış yağları tüketmek kalp hastalıkları olanların yanı sıra normal bireylerin de daha sağlıklı olmasına katkı sağlar. Aynı zamanda kanser önleyicidir, günümüzde kanser vakalarının artmasının başlıca sebebi beslenme alışkanlıklarımızdır. Zeytin bu konuda bize önemli bir alternatif çözüm olabilir.

Zeytinin en ilginç yanlarından biri ise hava kirliliğinden koruyor olması. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar olarak hava kirliliğinden oldukça şikayetçiyiz ve her konuda olduğu gibi, doğa bize bu konuda da meyvesini sunuyor. Eğer günde bir çay kaşığı kadar zeytinyağı tüketilirse bireyin kan dolaşımı dengeleniyor ve bunun sonucunda hava kirliliğinden korunmuş oluyor. Tabii unutmamak lazım, zeytin doğal bir yaşlanma karşıtıdır.

Zeytine hak ettiği değeri veren ve onu özündeki lezzetle buluşturan Karabacak Zeytinleri, sizleri Akhisar’dan dünyaya uzanan dost sıcaklığı ile yepyeni ve doyulmaz lezzeti tatmaya davet ediyor.